Meditace

14.12.2016

Milí meditující přátelé, 
poslední úplňková meditace tohoto roku (bude však ještě letos zveřejněna slunovratová) je inspirována kolegou, který přesně vystihl podstatu vyhladovělosti a označil ji jako trychtýře, kterými stále ztrácíme energii. A tak tato meditace bude zaměřená na "zavření " těchto odtoků energie.
Jsou témata, která často řešíme stále dokola a dokola a která mají zdroj ve vyhladovělosti po něčem, čeho se nám nedostávalo. Mnoho lidí řeší nedostatek lásky, absenci lásky. Následně je to vede na duchovní cestu a Vesmír, Matka Země nám začínají tuto vyhladovělost doplňovat. Prostřednictvím přátel, úspěchů, hezkých chvil atd. Protože ale ta vyhladovělost má tvar trychtýře, nebo tak působí, stále toho není dost a vlastně ani nemůže být, dokud se trychtýř neuzavře a následně neodloží. Mechanismus oběti v nás ale proti tomu může protestovat. Pakliže je to váš případ, jen to pozorujte a rozhodněte se po svém. Je to jen mechanismus.
Meditaci začněte tak, jak jste zvyklí. Poté poproste Lunu, aby vám nasvítila vaše základní trychtýře. Nedávejte si jich více než tři. A potom si začněte zvědomovat, čím vám tyto trychtýře byly doplňovány a to vše do nich vmalujte, vepište. Jakmile budete cítit, že to je jen vaše rozhodnutí, tak v průběhu malování uzavřete trychtýř. Jednoduše mu namalujte dno. Ale naprosto vědomým způsobem. Vnímejte, co se děje ve vašem těle. Následně se zhluboka nadechněte a vše ještě trochu více vydechněte. Tak, jak budete domalovávat trychtýře, vnímejte i své ego, nakolik protestuje a nakolik je nespokojené, protože jeho představa, jak má být vše doplněno, je jiná. Jen vše pozorujte, držte se svého rozhodnutí uzavřít trychtýře a za chvíli tlaky a odpory ega pominou. Klidně poproste svého anděla strážného, aby objal všechny části vašeho já, které protestují, jsou v negaci vůči celému procesu. Klidně si dýchejte a vše se zklidní.
Trychtýře jsou doplněny a ty které nebudou, tak poproste Matku Zemi a Vesmír o doplnění. Čas adventní a vánoční je pro toto ten nejlepší. Poté buďte bdělí, abyste nepropásli čas a formu doplňování. Často se při tomto cvičení najednou ve vás zrodí vděčnost. A to je moc dobře. Držte si ji a pěstujte si ji. Je to naše velká pomocnice.
Adventní a vánoční energie jsou krásné a velkým dárkem pro nás. Z mého pohledu je ještě důležité, aby si každý sám za sebe udělal rozhodnutí o tom, jestli chce jít cestou dobrého člověka, a porosit o vedení a o rozpoznání této cesty. Toto rozhodnutí je ale samozřejmě na každém z nás.

Na závěr ještě podnětné info z knihy Naše tradice od Laďky Sůvové – Paterko: 
Jak proudí energie na Štědrý den: v 8 hodin ráno nás probouzí pokora a vděk, polední hodina sebou nese energii trpělivosti. Pozor na 15. hodinu – přichází na pár okamžiků energie pokání, která se projevuje u většiny lidí formou lítostivosti, výměny názorů atd. Východ první hvězdy je světlo, které k nám přichází a zvěstuje přeměnu v nás. A tehdy zapalujeme svíce. Kolem 18. hodiny přichází energie míru. Hodinu před půlnocí se snáší energie splněných přání, každý si můžeme přání napsat, vyslovit ho nahlas a poté papír spálit v ohni. A ještě nakonec krásnou modlitbu od Laďky, která je obohacením pro všechny:

"Děkuji, že Boží láska, síla, spravedlnost a moudrost provází naši rodinu, stejně jako zdraví, radost a hojnost. Naší kvalitou je vzájemná úcta a respekt."

V úterý tu najdete meditaci ke slunovratu.

Krásný adventní a vánoční čas. Marie

14.11.2016

Milí meditující přátelé,
tato dnešní úplňková meditace navazuje na předchozí. Tentokrát budeme nahlížet na to, jak máme zpracované odmítnutí. Použiji k tomu cvičení, které již někteří znáte z Velryby. Vše píši v ženském rodě, takže muži si to obrátí. Nejprve, jako vždy, je potřeba se spojit se sebou samými a následně s Lunou. Jinak každý máme svého osobního Měsíčního a Slunečního Anděla. Krásně o tom píše paní Božena Koubová. Vezměte si dva papíry a rozdělte si každý na tři sloupce. Jeden papír je na partnerské vztahy a druhý na ostatní vztahy, které vás v životě ovlivnily (kamarádi, učitelé atd.). Do prostředního sloupce si napište jména těch, které považujete ve svém životě za stěžejní. Vlevo si napište a prociťte si, s čím jste do vztahu vstupovala (záměry, očekávání, představy atd.) a do pravého sloupce si napište, jaká jste z toho vztahu vystupovala, co jste se naučila, nebo naopak, co jste se snažila vytěsnit. Prociťte si míru odpuštění, přijetí, smíření. Toto cvičení vám pomůže rozkrýt vaše partnerské a vztahové vzorce. U partnerských vztahů to zkuste i obráceně. Navnímejte, jaký muž do vztahu s vámi vstupoval a jaký muž z něj vystupoval. Lépe tak přijmete, že i ve vztazích jsme ve škole učení se a vzájemné pomoci růstu.
Vnímejte sílu úplňku, ať již viditelnou zrakem, nebo ne, vezměte si pastelky a za každý vztah namalujte část květiny – růže. Vnímejte své pocity při malování trnů, lístečků květu. Jemným způsobem v sobě za pomoci Anděla Luny, přijímáte. Do ničeho se nenuťte, vnímejte i jak se mění síla stonku růže v závislosti na síle trnů. Potom si namalujte z čeho vaše růže vyrostla. Z jakého modelu rodičovského vztahu a dalšího? Je tam ještě nějaké odmítání, nebo je již vše zpracováno? Vaše pocity vám budou odpovědí. Pakliže to, z čeho vyrůstá vaše růže, bude ještě těžké, tak ji s láskou "přesaďte" se slovy – toto je vaše, to nechávám u vás. Děkuji za tu zkušenost a za .....sami si doplňte. "Přesaďte" znamená, že si sami namalujete, z čeho si přejete, aby vaše osobní růže čerpala, vyživovala se.
Blíží se advent a vaše růže na obrázku, symbolizující vaší osobní cestu růstu, má možnost se v krásných adventních energiích rozvinout a vyléčit.

Krásný úplňkově–meditační čas, Marie

13.10.2016

Milí meditující přátelé,
tuto meditaci je zvlášť vhodné dělat za úplňku. Jin a jang působí nejvíce v rovnováze. Jen si na začátek připomeneme 4 základní mužské archetypy – milovník, král, bojovník, mág. Skrze vědomé rozklíčování, jak působí ve vašich životech, můžete lépe uchopit svého vnitřního muže.
Ženy: Zkuste si jen tak pohrát a namalujte si kruh znázorňující váš měsíční cyklus, kde bude panna, matka, čarodějka a ta, co mluví s Bohyní (menstruace). Zkuste si jen tak, pro svůj pocit, přiřadit k panně milovníka, k matce krále, k čarodějce bojovníka, k té co mluví s Bohyní mága. Jen tak vnímejte, co to dělá s vámi, jak vaše panna vnímá milovníka atd. Lehčeji tímto rozkryjete vztah mezi vaším vnitřním mužem a vnitřní ženou. Muži si nejprve procítí své mužské archetypy, kterým vědomě ukáží svou animu. Nevadí, jestli se svou ženskou částí nejste ještě v kontaktu. Stačí to udělat mentálně a jen vnímat pocity v těle.

Prociťujte sílu Měsíce a otevřete se technice Hooponopono. Jen připomínám, je to prastará havajská technika s hlubokými léčivými účinky. Její podstata spočívá ve vědomém oslovování sebe samých, svých nejhlubších dimenzí s následnou prosbou o odpuštění za to, co po nás zůstalo a co nám brání teď prožívat to, po čem toužíme. Tím nastává proces čištění a uvolňování starých energií.

Muži začínají u svých archetypů, ženy u svých ženských aspektů. Je třeba pročistit celý kruh. Příklad pro ženy: obejměte svou pannu a začněte ji pomalu s láskou opakovat Miluji tě, omlouvám se ti, prosím odpusť mi, že i po mně tady kdysi na Zemi zůstaly energie, které nám teď brání prožívat lásku muže, vědomé milování, projevit sebe samu atd. Energie, které nám teď způsobují bolest, absenci milování atd. atd. Sami si najděte to, co je vaše. Opakujete mantru Hooponopono tak dlouho, dokud nebudete vnímat úlevu a odpověď vaší panny. Stejným způsobem se spojte s aspektem matky, čarodějky, té,co mluví s Bohyní. Tak, jak postupně budete každé opakovat miluji tě, omlouvám se ti, prosím odpusť mi, …, bude postupně celý váš menstruační kruh sílit a začne pomalu dýchat. Jako kdyby již dlouho přesně na toto čekal. Hluboký výdech uvolní staré a nádech nadechne nové, již svobodné. Potom obejměte svého vnitřního muže a i jemu říkejte mantru Hooponopono. Muži postupují obráceně. 
Nakonec si namalujte obrázek vnitřní ženy a vnitřního muže na jeden papír a vnímejte, jaký mají vztah mezi sebou. Potom jim domalujte láskyplné prostředí Matky Země. Pakliže nemáte tolik času, tak stačí namalovat symbol rovnováhy jinu a jangu.
Krásný podzimní čas. Marie

16.9.2016

Milí meditující přátelé,
dnešní meditace je inspirující příběh, který napsala Kateřina. Svou vlastní zkušenost. Jen tak si jej přečtěte a nechte na sebe působit. Potom si vezměte papír, tužku a přeneste se o tři, čtyři roky zpátky a napište si krátký příběh o sobě tak, jak to bylo tenkrát. Potom to porovnejte se současností. Spojte se svým vnitřním dítětem a ukažte mu, jaký kus cesty jste ušli. Vnímejte a napište si, jaké kvality jste získali, rozvinuli, co jste již odložili a již není třeba se tím zabývat. Zvědoměním odplyne spousta strachů a posílí se dospělost ve vás.
Využijte energie září ke spojení se se svým osobním stromem a učení se mu naslouchat. 

A teď již příběh Kateřiny:

Ráda bych se podělila o jeden běžný zážitek, který se určitě už stal mnohým z Vás. Ještě nedávno bych to řešila vztekem, křikem, naštváním, ale jelikož se snažím naslouchat a od Marušky jsem se naučila pár technik, jak v takovém případě zareagovat, zjistila jsem, jak to v praxi funguje.
 

Celá naše sousedská parta si domlouvala víkend na lodích, všechny čtyři rodiny jsme se těšily a probírali detaily, co kdo vezme, jak pojedeme atd. U jednoho takového domlouvání (nebyli jsme tam všichni, jen já a rodina, která to celé iniciovala)byla i moje kamarádka, která navrhla, že by se s mužem a dětmi ráda přidala. Obě rodiny jsme s tím souhlasili a tím se náš počet rozrostl o jednu rodinu. Do odjezdu zbývalo ještě pár dní, občas jsem zaslechla, jestli to byl dobrý nápad přibrat ještě někoho navíc, že nás bude dost lodí, ale nijak se to neřešilo. V den D jsem dorazila na nádraží, spolu s rodinou, která celou akci domlouvala, jako první a společně jsme čekali na ostatní. Jaké bylo moje překvapení, když se ke mně moje sousedka naklonila a do ucha mi vysvětlila, že prostě nemůže odolat, ale musí mi říct, že jsem jí strašně naštvala, že jsem mojí kamarádku vzala sebou, ale že mi odpouští. Nechápavě jsem se na ní podívala a nezmohla se na slovo – vždyť u celé situace na zahradě byla se mnou a mohla říct ne. Nechala jsem to být, ostatně už dorazil zbytek party, ale vztek ve mně narůstal geometrickou řadou ujetých kilometrů. Cestou k lodím jsem se jí raději vyhýbala a doufala, že to přejde. V kempu u vody jsem tušila, že pokud to nějak nezpracuji, tak je po pohodové projížďce na lodích. Naštěstí mě zachránila moje oblíbená technika – šla jsem s dcerou na záchod a celý si ho zabrala pro sebe, fronta nefronta a 10 minut jsem do záchodu šeptala svůj vztek, spláchla a pořád to nebylo ono, tak jsem si dala ještě jedno kolo, naštěstí záchod pojme fakt všechno co z pusy člověk vypustí a najednou jsem cítila velkou úlevu a osvobození od vzteku, samozřejmě až po opakovaném spláchnutí . Pak jsem vzala do ruky pomyslné nůžky a všechna vlákna vzteku, která zbyla, pečlivě ostříhala a pak už jen vše dočistila v Ho´oponopono.

Jsem vděčná sobě, celému vesmíru, Marušce , že jsem se naučila a pochopila, že jsem zodpovědná za to co se mi v životě děje a že jsem to já, kdo se rozhodne jestli si staré vzorce ponechá a nebo je odstřihne a vrátí na oběžnou dráhu. Nebyl to jen vztek , který jsem řešila, ale i to, proč jsem si takovou situaci do života přitáhla, a bylo těžké neobvinit mojí sousedku, ale přijít na to, co jsem si tím potřebovala vyřešit, poděkovat za celou situaci a pustit to dál.

Děkuji, děkuji a ještě jednou děkuji.

Kačka

18.8.2016

Milí meditující přátelé, 
po červencovém úplňku, kdy se v tom období stalo mnoho bolestného v Evropě i v osobních příbězích, jsme měli velkou možnost dobrat se začátku vzniku vzorců, přesvědčení, která byla stěžejní pro náš život. Tímto nahlédnutím, vyčištěním se mnohým otevřelo světlo na konci tunelu a plody práce na sobě samých. Mnoho kontaktů se v nás pospojovává a naše vnitřní krajina je pro nás samé čitelnější a srozumitelnější. Jako kdybychom skládali puzzle a dlouho nevěděli a neviděli a najednou víme a vidíme. Vše se poskládává. Bdělé vědomí (stav, kdy víme co děláme a proč to děláme) přechází do stavu rozšířeného vědomí (tzn. vědomí překračujícího zkušenostmi ověřený rámec času, prostoru, osoby). A z této pozice – rozšířeného vědomí začínáme meditaci. Rozum je ve 3D, proto ho to může zmást a blokovat nás. Proto ho obejděte hrou. Představte si a zároveň si nahlas řekněte, že vstupujete do prostoru svého srdce, za ohraničení prostoru a času a pomozte si představou, jak celé vaše srdce je nádherná velká mandala, která vás přesahuje. Zabydlete se v tomto krásném prostoru. Pakliže na to máte čas a možnosti, klidně si jej namalujte. Jste připraveni na meditaci.
Meditaci začněte tak, jak jste zvyklí. Svým osobním pozdravem Anděla Měsíce i svého Anděla Strážného. A z místa středu své mandaly se začínáte modlit Aramejský Otčenáš  (viz níže). Vnímejte, co se děje s vaší mandalou, jak se proměňuje. Modlitba podpořená silou úplňku, otevírá schopnost vidět a vnímat srdcem Kristovu síť vědomí. Skrze vyslovení vděčnosti (vlastním způsobem) a slova modlitby se začínáte spojovat s Kristovou sítí vědomí. Nic netlačte, vše jde tak, jak má a jak jste připraveni. V energii vděčnosti ukončujete meditaci a zároveň i v této energii usněte. Podpořte to Afirmací, před usnutím.
Děkuji za to, že celý proces je vedený, řízený Velkým Duchem a Matkou Zemí jemně a laskavě. Děkuji za to, že toto znovuspojení mi přináší klid a mír.
 A teď již Aramejský Otčenáš, který je záměrně psaný v první osobě.

Ty, jenž zrozuješ, Otče Matko Kosmu, soustřeď ve mně své světlo, ať je k užitku. 
Svou vládu jednoty stvoř teď.
Tvá jediná touha pak s mou působí, jak ve všem světle, tak ve všech formách.
Dopřej mi svůj denní chléb i vhled – tolik, kolik potřebuji každý den.
Uvolni lana chyb, která mě svazují, jakož i já pouštím z rukou vlákna, jimiž držím viny ostatních.
Nedej, aby mě oklamal povrch věcí, ale osvoboď mě od toho, co mě zdržuje.
Z Tebe se rodí vůle vševládnoucí, život a síla k činu, píseň, která vše odívá do krásy a obnovuje se od věků do věků.
V pravdě – síla těchto výroků nechť je půdou, ze které vyrůstají všechny mé činy. 
Amen

Dýcháte a vnímáte nádhernou bytost Krista, planetu Zemi, síť Kristova vědomí kolem ní. Pozornost dáváte svým chodidlům a představujete si kořeny, které jsou pevně ukotveny v Zemi. V této propojenosti obejměte sami sebe s vděčností za celou cestu, kterou jste ušli, i s vděčností za veškerou pomoc, které se vám dostalo.

Krásný nejen úplňkový čas, Marie Madeira

20.7.2016

Milí meditující přátelé,
tato meditace – cvičení se dá dělat kdykoli, nejen v síle úplňku.
Spojte se sami se sebou tak, jak to již znáte. Mnozí z vás jste asi pocítili změnu ve kvalitě vibrací, které vysílá Země. Staré programy a vzorce, které v sobě ještě neseme často zareagovaly útokem. Na nás je, abychom se opřeli o to, co jsme se naučili, a nenechali se tím semlít. V lásce najdeme vždy řešení. Tato věta – poselství z nějaké přednášky se mi často vrací. Již energie této věty by vydala na samostatnou meditaci.
Hodně složitých věcí se děje, ale mějme na paměti tu krásnou a hlubokou větu. Vezměte si papír a se zavřenýma očima si oběma rukama namalujte svou vnitřní krajinu, s myšlenkou na vše, čím jste v životě prošli. Namalujte dobré i těžké věci. Prostě vše. Jakmile to budete mít, zavřete si oči, jemně hlaďte celý obrázek a potom pozvěte Krista a společně celou krajinou procházejte. Velmi rychle budete vnímat změny, jak se vaše krajina uzdravuje. Kdekoli to nepůjde, tak tam je zaseklá nějaká emoce, odpor, atd. Dýchejte se slovy odpouštím, nebo otevírám se odpuštění, a hned to půjde. Poté změny hned vyznačte na obrázku. Sami budete vnímat, jak se jemně mění vibrace zranění, vyhladovělosti a dalšího na vyšší frekvenci. Dělejte si tuto meditaci pravidelně po celý měsíc a pokaždé namalujte nový obrázek. Síť Kristova vědomí je nádherná a pro všechny. Ať vám toto cvičení přinese radost.

Krásný prázdninový čas, Marie

20.6.2016

Milí příznivci úplňkových meditací. Tentokrát úplněk je velmi blízko letnímu slunovratu. Zkusme tedy toho využít pro svůj vlastní posun. Minulá meditace se mohla zdát neúplná, nebo nedůležitá, ale nebylo tomu tak. Modlitba k Andělu Čech (od Ladislavy Paterko) je velmi důležitá a zároveň energeticky velmi silná. Nechala jsem ji bez komentáře, abyste skrze ní a své srdce mohli navázat s tímto krásným andělem kontakt. A skrze toto spojení vnímat a cítit češství. Pro ty z vás, kteří jste se tuto modlitbu modlili v síle úplňku, zkuste nahlédnout na uplynulý čas, jestli se něco ve vás změnilo, nebo jakou formu, podobu, mělo působení této modlitby ve vašem životě.
Období slunovratu je krásné období oslavy Slunce. Proto tuto meditaci věnuji Matce Zemi. Tak jak jste již zvyklí, svým osobitým způsobem, se spojte se sebou samými a pozdravte Lunu, která vystřídala zapadající Slunce. Doslova jako kdyby zapadající Slunce alespoň na krátký čas, odevzdalo Zemi svou sluneční sílu, kterou ona zpracovává a vrací zpět všem formám života, kterým poskytuje domov. Poproste Lunu, abyste mohli v jejím svitu vidět Matku Zemi jako živou bytost, vyspělou inteligenci, která 21.12.2012 nastoupila cestu návratu ke své vlastní integritě. Mějte všude zhasnuto, a jen vnímejte svit Luny jako reflektor, který nasvěcuje vše, co jste připraveni vnímat. Pomalu si zavřete oči se slovy "tak jak zavírám své oči pro vnější svět, tak je otevírám pro vidění vnitřního světa."  Dělejte vše tak, jak cítíte. Poproste Anděla České země, pomůže vám. Poté si vše zaznamenejte, namalujte, zatancujte tak, jak jste zvyklí. Do třech dní napište prstem na Zemi dopis vděčnosti, případně vypište Zemi vše, co vás trápí. Vytvořte mandalu, pomůže vám zachytit energii štěstí slunovratového – svatojánského času. Potom zkuste věnovat 5 minut denně vědomé chůzi, kdy si budete představovat, že vaše chodidla se zanořují při každém kroku asi 10 cm do země. Tato chůze vám pomůže nejenom se spojit se zemí, ale i vnímat vědomě nejprve ve 3D. Tím jak se nasouváme do věku vodnáře, stáváme se více a více citlivějšími na energie kolem nás, ale i v nás. Učíme se pracovat s projekcemi, zrcadly, se vzorci chování. Učíme se, co patří mě a co nepatří, jestli situace, kterými procházím, je zrcadlo mých vzorců, programů nebo jenom někomu na chvíli hraju v jeho osobním příběhu? A další ......"děkuji za to, že JDU pod vedením DUCHA, pod ochranou ZEMĚ, v souladu s plánem své duše." Buďte bdělí, abyste zachytili jemný proces proměn ve vnímání, které tato chůze přináší.

Krásný slunovratový čas, Marie Madeira

21.5.2016

Modlitba Českého Anděla

Jsem nachystaný. Jsem skutečný, jsem povolán
a poslán komunikovat. Jsem zde pro Vás, 
pro lidi otevřené vedení. Jsem zde pro Vás,
pro lidi cítící svůj národ.
Jsem zde pro Vás, kteří se chcete posouvat
a pracovat na sobě, kteří máte vnitřní sílu
a lásku Boha. Jsem tu pro toho, který se spojí
a tím získá svou úctu a víru.

Jsem zde pro ty z lidí, kteří chtějí vidět
a kteří chtějí postoupit dál na žebříčku vlastních
hodnot. Jsem stále k mání, k dispozici
pro cokoli, co posune češství dál. Bůh ví,
že každý národ má svůj úkol.
Vy musíte opět začít používat Vaše srdce.
Jste srdce, tak se mu otevřete.

Pomáhám tam, kde cítím lásku k sobě, k zemi,
k lidem a národu. Jsem připraven posouvat vše
do vibrací úspěchu a hojnosti, bude–li tam láska
a upřímnost. Jsem tu pro národ a jeho velebení,
jeho pochopení a procítění.
Jsem Český Anděl. Já, posel Boha, jdu k Vám
s náručí plnou lásky a doplnění toho, kdo jste
jako Češi. Já, pln energie, nesoucí charakter této 
země, mohu tak každému češství dát pocítit,
bude–li chtít.

Otevřete svá srdce, protože jedině tam se může
energie této země manifestovat. Jen tam plně
projdete pochopením a splynutím s tím, kým
skutečně jste. Je čas…

Amen

23.3.2016

Milí meditující přátelé,
dnešní úplněk se shoduje se škaredou středou, jak se jí podle tradic říká. Protože je to tak výjimečný den na energie, které proudí, tak zase sáhnu po knížce Naše tradice, odkud ráda čerpám. Je to den energie zrady, proto tuto meditaci věnujeme pohledu dovnitř sebe samých, kdy jsme zradili, kdy někdo zradil nás, ale hlavně kdy jsme my zradili sami sebe. Zelený čtvrtek se nese ve znamení odpuštění a oslavy člověka a života. Tak máme možnost mnohé vyčistit, přeměnit a znovu se otevřít vděčnosti za obyčejné věci, které často přehlížíme. 
Tak jak jste již zvyklí, tak po úvodním osobním rituálu na uctění anděla měsíce, jej poproste, aby nasvítil vaši vnitřní krajinu, pakliže máte hudbu z knížky Ježíšku, přines mámě punčocháče, tak si pusťte skladbu Uvědomění. V klidu a hluboce si dýchejte, vnímejte, jak Anděl měsíce vás vzal do své náruče a tak, jak bude skladba Uvědomění ve vás působit, tak ve spojení s energií úplňku si položte tři otázky. Kdy jsem zradila někoho? Kdy jsem byla někým zrazena? Kdy jsem zradila sama sebe? Vnímejte jaké emoce jsou na to navázané. Poté si jen dejte záměr, že se otevíráte cestě odpuštění a poctivě si napište všechny blokující emoce, které se ke všemu váží. Následně si je přes myšlenku a dech "předýchejte". Nejprve ale začněte s přeměnou skrz dech se slovem "musím" odpustit na můžu odpustit. Tzn. představte si, že máte v auře vibraci musím odpustit a vy si ji doslova vdechnete do sebe a vydechnete nemusím. a to několikrát za sebou, dokud se vám neuleví. Následně vdechnete musím odpustit a vydechnete NEMUSÍM. A zase několikrát za sebou. Následně si toto dechové cvičení udělejte se všemi blokujícími emocemi, které se vám vyplavily. Např. nesmím – smím. čekám – nečekám, ponížená – neponížená, nepochopená – pochopená, odsuzující – neodsuzující atd. Skladba Uvědomění stále hraje a postupně se otevíráte UVĚDOMĚNÍ si toho, jaký to mělo význam a smysl ve vašem životě. Poděkujte za toto poznání, rozlučte se tancem, pohybem, zpěvem s Andělem měsíce. Usněte se záměrem, že se otevíráte cestě odpuštění. Celý týden proudí výjimečně silné energie, které nám hodně pomáhají. Mějte na paměti, že pro co se rozhodneme, to prožijeme. Mnozí z vás si zažijí energii odpuštění již večer, ale i tak přivítejte následující den s prosbou o vedení a udělejte si svůj malý rituál na oslavu. Nejlépe vytvořte mandalu v přírodě, je to samozřejmě na vás, jak to budete cítit. 

Krásný meditační předvelikonoční čas. Marie 

21.2.2016

Milí meditující přátelé,
i tato meditace je trochu netradiční. Navazuje na předchozí a původně jsem myslela, že ji napíši jako pokračování hned za týden. Měla jsem ale počkat až do úplňku, aby si vše hezky sedlo. 
Tento rok má motto "vědomí na záměru" (L. Sůvová). Jinými slovy, pro co se rozhodneme, to prožijeme. Tak to tedy vyzkoušíme. Nejprve se pozdravte s Lunou, tak jak jste již zvyklí. Pro ty, co to ještě nedělali, tak si najděte klidné místo a dejte si záměr, že po 20 minut vás nebude nikdo rušit, ani neberte mobil. Jen se vnitřně zklidněte, pozdravte Lunu a poproste o pomoc a o vedení během celé meditace. 
Vezměte si karty, které máte rádi, a rozložte si je obrázkovou stranou nahoru. Jen je tak vnímejte, a potom si sami vyberte naprosto vědomě jednu kartu, která nese to, co byste chtěli prožívat tady a teď. Tím, že budete vybírat z karet obrázkovou stranou nahoru, budete je najednou vnímat trochu jinak, než jste zvyklí. Potom si naprosto vědomě napište: toto je mé rozhodnutí, chci prožívat a doplňte podle sebe..., to a to. A děkuji za to, že poznám proč, kdyby se mi to nesplnilo.
Toto cvičení vás naučí hodně o osobní zodpovědnosti a mnohému dalšímu. Pakliže narazíte na to, že tomu nevěříte, nejspíše vás blokuje v podvědomí vina, jako protipól víry /viz. v knize Velryba a muži nové doby/.

Poproste i Lunu, aby její ustupující síla uvolnila jemně a laskavě vše, co je třeba, tak jak to již znáte.

Krásný meditační prožitek, Marie Madeira

24.1.2016

Milí přátelé úplňkových meditací, tentokrát to bude trochu netradiční.

Spojte se sami se sebou, se svými duchovními přáteli, tak jak to již umíte. S Lunou. Dejte jim úctu a poproste je o vedení. Opakujte v duchu mantru: "Já dávám hodnotu sám/sama sobě a své boží podstatě. Dělám vše pro to, aby to dobré ve mně mohlo zářit." Vnímejte procesy, které to ve vás probudí. A prociťte v sobě, jak své dary a kvality nabídnut ostatním. Pomozte si malováním.

Možná se to zdá málo, ale není to tak.

Krásný úplňkový čas, Marie Madeira

26.12.2015

Milí přátelé, posílám několik podnětů k osobní práci do začátku nového roku.

Práce s hojností
Nejprve začněte tím, že si namalujete obraz staré doby ve vás. Tak, jak to již znáte tzn. nedominantní rukou a zavřenýma očima. Potom jej budete třeba přes vědomé pití vody rozpouštět – odpouštět. Nezapomeňte na uvolnění energetických vláken ze všech rovin. Poproste anděla strážného, aby celý proces hlídal a stejně tak i anděly, kteří mají na starosti tento přechod. Poté je potřeba vzít kreditní karty, hotovost: bankovky všech hodnot, i kovové mince, a očistit vše od energií staré doby a manipulace. Stejně tak jako i třeba smlouvy o spoření, stačí si i napsat čísla účtu na papír. Vše začněte čistit mantrou:

JÁ JSEM, JÁ JSEM, JÁ JSEM 
ZÁKON ODPUŠTĚNÍ A FIALOVÉ SVĚTLO MĚNÍCÍ VEŠKERÁ MÁ PROVINĚNÍ.

Tak dlouho, jak to budete cítit. Je důležité vnímat i vnitřní obrazy, které se na to vážou. Klidně jděte do práce/ven a nechte doma hrát hudbu, která bude pomáhat rozpouštět vzorce staré doby navázané na hojnost a finance.

VNITŘNÍ HODNOTA, KTEROU DÁME SAMI SOBĚ BUDE TEN MAGNET, NA KTERÝ SE BUDE
PŘITAHOVAT HOJNOST NOVÉ DOBY.

Proto je důležité zvědomit si, co jste všechno již udělali, jaký kus cesty jste ušli. Napište si, čemu sami sobě dáváte nejvyšší hodnotu, a to nechte zářit a svítit, stejně tak i pět hodnot, podle kterých se rozhodujete a pět hodnot, na kterých stavíte.

Vytřidťe co nejvíce nepotřebných věcí jak uvnitř, tak vně.
Připravte si obrázek Nová DOBA ve mně a vědomě s ním meditujte. 
Intuitivní kresbou si namalujte dary v sobě vložené a zase se stejnou mantrou /Já Jsem/ je očistěte. Půjde to velmi rychle, jen se dočistí zbytky.

Přeji vám krásný vstup do nového roku, Marie Madeira

24.12.2015

Milí meditující přátelé, 
ze srdce vám přeji klidný a radostný vánoční čas. A velké díky vám všem za všechny meditační chvíle. Jsou zapsány v paměti Země a působí jako radostné dárky Matce Zemi. Poslední meditační úplněk tohoto roku je o to silnější, že je ve vánoční době. Ať se vám meditace líbí a buďte bdělí, jaké sny po ní budou přicházet.
s Láskou Marie Madeira

Psali jste báseň na papír a teď stejnou báseň alespoň jedenkrát napište NEdominantní rukou zrcadlově. To znamená praváci levou rukou od leva do prava. Dýchejte si při tom a vnímejte, jak se tím rozmotávají staré a blokující struktury v hlavě. A potom si celou báseň napište na holé tělo. Bude to působit jako léčivé tetování. V noci vám nápis doslova ožije a začne pomáhat v uvědomění si toho, kdo jste a kým jste.
Posílám ještě inspirativní cvičení, které je hodně účinné a je třeba ho udělat během vánoční doby – do tří králů.
Z tuhnoucí hmoty (prodává se v papírnictví) si začněte tvořit mističku ve tvaru srdce a vnímejte svým vnitřním zrakem procesy uvnitř sebe samých. Začněte si sami pro sebe zviditelňovat svá zamrznutí srdce. Potom jemně a s láskou ve své mističce rozsviťte svíčku. A užijte si pocit svobody.
Marie Madeira

25.11.2015

Milí meditující přátelé, tentokrát je úplňková meditace trochu odlišná. Velmi rychle přichází adventní doba, kterou můžeme vnímat jako přechodový most ze starého do nového. Další úplněk bude na Boží hod vánoční 25.12.
Abychom se udrželi ve vibracích, které nám pomohou zvládnout změny a výzvy, jak v osobní rovině, tak i ve společenské, navrhuji začít si každý den psát modlitbu Alfreda Baura až do dalšího úplňku. A zároveň vědomě pracovat s Andělem Měsíce. Tzn. v následujících dnech do novoluní, každý večer poprosit o vytažení a odvedení všech programů a přesvědčení, které by bránily žít obsah a poselství modlitby v praxi. Období od novoluní až do dalšího úplňku pak poproste Anděla Měsíce, aby jemně a laskavě začal vytahovat do vědomí obraz nové doby ve vás vložený. Pomocí tance, pohybu, malování čistěte vše, co se bude vyplavovat. zároveň vám tato modlitba pomůže neztratit napojení na adventní čas a sami sebe.

Modlitba A. Bauera:
JÁ člověk JSEM, Bůh rád mě má. Vše kolkolem mě světlo dá.
Anděl volá a vzduchem zní: "Jen neboj se, buď odvážný, svět na zemi je překrásný."

Krásný již skoroadventní čas, Marie

27.10.2015

Milí meditující přátelé. Pozdravte se s Andělem Měsíce, nabídněte mu kapku lásky ze svého srdce a poproste o pomoc. Klidně si dýchejte. Dech je spojovacím mostem mezi Univerzem a vaším tělem. Zároveň se skrze vědomé dýchání dostáváte do svého rezonančního pole. To svým dechem jemně oživte. Vnímejte, jak Anděl Měsíce vám láskyplně pomáhá při následujícím cvičení.
Vezměte si tužku a papír a na ten namalujte a napište jednu "věc", za kterou jste opravdu vděční. A potom běžte v představě zpátky do minulosti, kdy jste to neměli a prosili jste za to, abyste to měli. Na místo nejvíce vlevo si namalujte toto období. Klidně to může být symboly. Poté je důležité vysledovat, jaké kroky a jaká rozhodnutí jste udělali, že vás dovedla až k naplnění přání. Je důležité porozumět procesu, který jste sami tvořili, a který vyústil ve splnění přání. Je potřeba, abyste se znova rozpomenuli a ve své buněčné paměti si oživili schopnost rozhodnout se pro změnu, (když se rozhodneme pro změnu, začne k nám proudit síla, která nám pomáhá ji uskutečnit), přijmout zodpovědnost a mnohé další, dle vašeho individuálního scénáře. Dotknete se tak svého individuálního způsobu tvoření a zhmotnění toho, co jste chtěli. A protože je vždy něco za něco, podívejte se, co jste za to, že to máte, dali a také co jste se během celého procesu naučili. Získáte tak seznam svých osobních dovedností a nástrojů ke změně. Ve chvílích času si toto cvičení udělejte i s dalšími splněnými přáními.  

Potom si namalujte to, co vám chybí tady a teď. Vezměte si seznam, který jste si vytvořili a představte si, jak začínáte používat v této situaci nástroje ke změně. Vše si postupně zakreslujte, až se prokreslíte k tomu, co si přejete. Důležité je, aby situace na konečném obrázku přinesla štěstí a pohodu i vašim blízkým. Prociťte si, jestli vás to udělá opravdu šťastnými a jak byste s tím naložili, kdyby se to splnilo již následující den. Je to cvičení na jemné prohlédnutí svých blokujících mechanismů. 

Anděl Měsíce vám bude pomáhat, nasvítí, ukotví atd. Zároveň se i hodně naučíte.

Přeji vám krásnou meditační zkušenost se sebou samými a na závěr jen připomínám, že je opravdu potřeba do konce roku si napsat pět hodnot, na kterých stavím, a pět hodnot, podle kterých se rozhoduji.     Marie Madeira

28.9.2015

Milí přátelé, krásný svatováclavský čas.
Celý den budou v Čechách výjimečné energie, zesílené úplňkem. Je důležité přes den myslet na ochranu České země a vše je nachystáno tak, aby stačila myšlenka ke spuštění a začnou proudit silné energie ochran na naši zemi.

Co je opravdu potřeba udělat a dělat teď již pravidelně:
Je připravená NOVÁ SÍŤ VĚDOMÍ – KRISTOVA SÍŤ. Je nezbytně nutné, podporovat otevírání Kristových energií každodenní modlitbou Otčenáše, stačí česká verze. Je trojnost Krista – Ježíšek, mladý Ježíš a zrod Krista. Tuto "KVALITU ENERGIE" je potřeba mít na mysli.
A dále se otevřel čas, kdy jsou potřeba obyčejné lidské činy. Je nezbytně nutné NEDOVOLIT, aby diskuze na téma uprchlíků začaly rozdělovat rodiny. Nezapomeňte, že Aláh je v překladu síla. Královna nebe a Kristus je také síla, ovšem síla v lásce. 
Je velmi důležité začít se pravidelně modlit tuto kolektivní modlitbu:
                          "Děkuji za to, že se v českých lidech, kteří jdou pod vyšším vedením,
                           otevírá důvěra, která jim dává sílu sjednotit se,
                           hájit svou zem a její skutečné hodnoty."

Inspirace, k další meditaci (během dne) v těchto výjimečných energiích. Modlete se modlitbu za lásku, tak jak ji již znáte, a postupně každou větu očistěte modlitbou JÁ JSEM.
příklad: Děkuji za to, že prožívám lásku – JÁ JSEM, JÁ JSEM, JÁ JSEM, ta mocná Boží Přítomnost ve mně, krystalickou energií rozpouštějící vše, co mi brání prožívat Lásku
             Děkuji za to, že Lásku rozpoznám – JÁ JSEM, JÁ JSEM, JÁ JSEM, ...............
             Děkuji ze to, že Lásku vnímám
             Děkuji za to,  že Lásku dokážu poznat a přijímat
             Děkuji za to, že mě Láska absolutně naplňuje.
Na každou větu 3x zopakujte celou čistící modlitbu s JÁ JSEM.
Všichni jsem v posledních dnech, týdnech stále ještě procházeli zkouškou důvěry. Já si sama za sebe vzala inspiraci od Laďky Sůvové.
"Božství je touha obsáhnout Dobro, a všechny páky nastoluji, abych se stala, dobrým člověkem", opisuji si to rukou na papír a stále mi to pomáhá být v kontaktu s programem dobra, který máme všichni v sobě. A ten se spouští a pomáhá. 
Děkuji všem za meditační podporu. Věřte, že každý z vás je velmi důležitý. Při každé modlitbě Otčenáše, proste za spojení se s Kristovou sítí vědomí.   

Omlouvám se za zpoždění s uveřejněním meditace – vše, co je uvedeno platí i pro následující dny a vhodné to praktikovat pravidelně, nejlépe každý den.

Krásný čas všem. 
Marie Madeira

29.8.2015

Milí meditující přátelé,
blíží se konec srpna a hodně z nás je tomu rádo. Čistilo se hodně karmických věcí, vztahů. Mnozí jste procházeli zkouškou důvěry. Je opravdu důležité nechat si pomoci. Váš Anděl Strážný je vám vždy nablízku. Vždycky vás rád obejme a svým obětím mnohé může rozpustit. Vyzkoušejte si obětí svého Anděla Strážného ve spojení se silou úplňku – tím dnešní meditaci začněte, i zakončete. Stejně tak i dáním úcty svým vlastním upřímným způsobem Andělu Měsíce a ostatním duchovním bytostem.
Buďte pořádně ukotveni, protože v síle úplňku samotné obětí může hluboko ve vás vyvolat rozpor. Váš Anděl Strážný jej rozpustí.

Následující technika je hodně účinná. A v tomto silném měsíci je zvlášť důležitá.

Zkuste si představit člověka, nebo vztah s člověkem, kterému jste již odpustili. Potom ve své představě jděte na začátek cesty, kdy jste se rozhodli pro odpuštění. Představte si ho, jak vám dává do života třeba mísu hřebíků a sami propátrejte, v co jste hřebíky přeměnili, např. v úrodnou hlínu, kterou jste mu vrátili zpátky. Jistě vás napadne mnohem inteligentnější příměr, vůbec se mu nebraňte. Je to čistě na vás. 
Možná se vám vybaví více lidí a vy uvidíte, jak dlouhou cestu jste ušli. 

A teď si představte situaci, která vás dlouho trápí, nebo se vám vrací k dořešení. Představte si, co vám přichází od lidí, od člověka s touto situací spojeným. 
Představte si, kolik hřebíků je na míse, kterou jste dostali, ještě nepřeměněných. A teď poproste Anděla Měsíce, aby svým silným světlem nasvítil vaše hřebíky, které jste tam dali. Klidně si je barevně rozlište. Tento obraz celé situace je zároveň také ve vaší hlavě. A potom poproste Anděla Měsíce, aby ten celý obraz nasvítil i zespodu. Pak začínáte brát hřebík po hřebíku a skládat je do hvězdice. Nakonec je ze všech hřebíků krásná hvězda, která teď bude svítit na kořeny příčin vzniku celé situace. Nebo z nich vytvoříte řeku, která bude odplavovat vše staré. Pakliže jste někde v přírodě, nasbírejte si klacíky, nebo šišky apod. a celý proces udělejte i na zemi. Pakliže jste doma, udělejte si ho také, třeba se sirkami, špejlemi apod. Vnímejte, jak tím přeskládáváním se vám mění i obraz ve vaší hlavě
Pomocná věta:
Např. paní učitelko, jako dítěti jste mi předala mísu hřebíků. Já jsem to přijala, byla jsem poslušné dítě. Vše jsem již přeměnila a vracím vám to zpátky jako úrodnou půdu. Odpustila jsem vám, i když nesouhlasím s těmito způsoby, aspoň vím, co nechci a nebudu podporovat.
Vím, že vše je tak, jak má být.

Do tří dnů si vymalujte mandalu na vyčištění programu setrvávání ve starých způsobech myšlení.

Krásný, skoro již zářijový, čas, Marie Madeira

Přejít na stranu: « 1 2 3 »

Úvod » Meditace

Titul Velryba KNIHA od Marie Madeira již brzy najdete na novém na e-shopu a v těchto knihupectvích »