Jak pracovat s knihou Velryba a muži nové doby

V jednoduchosti. Nehledat v tom nic složitého. V první knize Ježíšku, přines mámě punčocháče, jsme si mohli uvědomit, že jsme bytosti stvořené ze živlů, a skrze jednoduchá cvičení jsme si to vyzkoušeli. Zároveň jsme si udělali zkušenost, jak nám živly pomáhají při rušení starých vzorců a přesvědčení.

Mnoho zbytečných a obtížných situací si stvoříme sami, často proto, že se vlastně neznáme a odmítáme přijmout to, co patří k ženské energii, a to co patří k mužské energii. Lpíme na svých představách, místo abychom dokázali vnímat a pojmenovat své skutečné potřeby.

Hudba ke knize není úplně jednoduchá, ale je hluboká a pomáhá nám si tyto rozdíly uvědomit. Skladba „Příběh ženy“ každou z nás provede fázemi života i menstruačního cyklu. Mužům může, kromě individuálního poselství pro ně, pomoci porozumět ženské cestě. Skladba „Cesta muže“ začíná hravostí, jemností, jednoduchostí. Mužská energie nese hravost /ne infantilnost/ a to je jedna z věcí, kterou si jako ženy potřebujeme uvědomit. Mužům kromě jiného dává možnost uvědomění si důležitosti spojení s Přírodou.

Skladba „Já Jsem“ proniká hluboko do našeho vnitřního světa, probouzí a oslovuje naše nejvyšší Vědomí – Já Jsem.

Ženská energie jde přes stinnou stránku duše, a proto není jednoduché opravdu zvládnout ženské energie. Kdybychom dokázali jako rodiče vychovat dcery v energii hrdosti na to, že jsou holčičky, nemuseli by v dospělosti tolik žít přes mužské energie. Základem porozumění osobní ženské esenci je porozumění svému menstruačnímu cyklu. Nezávisle na tom, jestli menstruaci máme nebo ne. V naší buněčné paměti je vše ukryto, připraveno k nahlédnutí. Praktické návody ke znovuspojení se se sebou jako s ženou jdou v jednoduchosti a přitom pronikají při upřímné práci hodně hluboko.

Ve druhé části knihy nahlédneme do mužských procesů proměny a projdeme s hlavními hrdiny /mužskými účastníky programu/ fáze odpoutání se od matky a jejich proměnu z malého kluka v dospělého muže. Věřím, že to pomůže mužům k uvědomění si důležitosti fungující mužské energie v probíhajícím procesu transformace v osobních, pracovních i společenských rovinách.

Ženy matky synů, sestry bratrů, budoucí partnerky, kolegyně na pracovišti, … celý ženský svět potřebuje porozumět mužské energii, mužským potřebám. Bez toho, že porozumíme sami sobě, to ale nebude možné. A oddanost mužské energii, která je ženám vlastní, zůstane jako krásný nástroj ukrytá v hlubinách oceánu. Velryba – plovoucí knihovna lidstva – vybízející nás k nahlédnutí…

Mohlo by vás zajímat: Program Pavouček

Úvod » Jak s knihou pracovat

Titul Velryba KNIHA od Marie Madeira již brzy najdete na novém na e-shopu a v těchto knihupectvích »